Opona ZIMOWA UNIROYAL Z195/60 R15 WINTEREXPERT 88T

294,87 

Czas wysyłki 1-2 dni robocze

Na stanie

Kategorie: , , ,
Loading...

Opis

Już pierwszy rzut oka na zimowy bieżnik Uniroyal WinterExpert wystarczy, by ocenić ich potencjał. Szerokie kanały odprowadzające oraz kierunkowy bieżnik niewątpliwie pomagają w odprowadzaniu wody, a zatem zapobiegają ślizganiu się opony na wodzie czy pośniegowym błocie. Znajduje to potwierdzenie w parametrach opony, bowiem właściwości na mokrym asfalcie uzyskały ocenę B. Jak na tę kategorię cenową jest to bardzo dobry wynik. Należy jednak podkreślić, że w zależności od rozmiaru, wartości oznaczone na etykiecie UE mogą się różnić.

Wysokie zdolności na deszczu to w dużej mierze zasługa technologii Shark Skin, z której słynie marka Uniroyal. Motyw skóry rekina znajdujący się na bieżniku opon to biomimikra, czyli rozwiązanie techniczne zaczerpnięte z natury. Według producenta ma on usprawniać odprowadzanie wody i zapobiegać aquaplaningowi.

Uniroyal WinterExpert wystarczy, by ocenić ich potencjał. Szerokie kanały odprowadzające oraz kierunkowy bieżnik niewątpliwie pomagają w odprowadzaniu wody, a zatem zapobiegają ślizganiu się opony na wodzie czy pośniegowym błocie. Znajduje to potwierdzenie w parametrach opony, bowiem właściwości na mokrym asfalcie uzyskały ocenę B. Jak na tę kategorię cenową jest to bardzo dobry wynik. Należy jednak podkreślić, że w zależności od rozmiaru, wartości oznaczone na etykiecie UE mogą się różnić.

Wysokie zdolności na deszczu to w dużej mierze zasługa technologii Shark Skin, z której słynie marka Uniroyal. Motyw skóry rekina znajdujący się na bieżniku opon to biomimikra, czyli rozwiązanie techniczne zaczerpnięte z natury. Według producenta ma on usprawniać odprowadzanie wody i zapobiegać aquaplaningowi. Pamiętajmy jednak, że jest to opona zimowa, o czym świadczy symbol płatka śniegu na tle trzech szczytów (3PMSF). O właściwości zimowej opony dbają bardzo gęste lamele z zygzakowatym rowkiem. Są jednocześnie elastyczne i ostre, dzięki czemu skutecznie wgryzają się w śnieg i poprawiają przyczepność. Dzięki dobremu odprowadzaniu błota i zastosowaniu szerokich kanałów nowemu modelowi ogumienia nie straszne są także zmienne warunki, pełne pośniegowej pluchy

Informacje dodatkowe

Waga 7,50 kg
Stan

Nowy

Typ opony

Sezon

Marka

Model

WINTEREXPERT

Średnica

R15

Szerokość opony

195

Profil opony

60

Indeks prędkości

T-190KMH

Indeks nośności

88

Klasa

MIDDLE

Liczba opon w ofercie

1 szt.

Kod producenta

03633180000

EAN

4024068003595

Homologacja UE