Opona ZIMOWA KLEBER Z215/50 R17 KRISALP HP3 95H XL

534,33 

Czas wysyłki 1-2 dni robocze

Na stanie

Kategorie: , ,
Loading...

Opis

Kleber Krisalp HP3 – doskonały wybór na niekorzystne warunki

Z Kleber Krisalp HP3 nie musisz obawiać się zimy. Opona doskonale spisuje się na ośnieżonych, oblodzonych i mokrych nawierzchniach. Jej tajemnica tkwi w połączeniu tradycyjnego ułożenia rowków z nowoczesnymi technologiami, dostępnymi w cenie opon klasy średniej.

Kleber Krisalp HP3 powstaje na licencji koncernu Michelin. Oznacza to, że opona wykorzystuje zaawansowane rozwiązania opracowane przez tego czołowego producenta ogumienia. Model testowany był również na wymagającym torze lodowym w Clermont-Ferrand przez Grupę Michelin, gdzie udowodniła, że jest niezawodnym i pewnym partnerem w zimowych warunkach.

Stabilna jazda na śniegu

Kierunkowy wzór bieżnika Kleber Krisalp HP3 układa się w kształt litery V. To często stosowane w zimowych oponach rozwiązanie wyróżnia się bardzo dobrą przyczepnością na ośnieżonych i mokrych drogach, a także doskonałym odprowadzaniem wody czy też błota pośniegowego. Odpowiedni poziom stabilności zapewniają również liczne i przemyślanie rozmieszczone lamele.

Jeszcze mniejsze ryzyko

Kleber Krisalp HP3 wyposażona jest w kanały rynnowe Toboggan – posiadające samoblokujące się mostki, uniemożliwiające cofanie się wody. Dzięki temu ciecz jest odprowadzana z powierzchni ogumienia jeszcze skuteczniej. Znacznie spada też ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu. Testy wykazały, że w czasie jazdy na wprost jest mniejsze o 15%, a w zakrętach o 13% w porównaniu z modelem poprzedniej generacji.

Krótkie drogi hamowania

Mieszanka gumowa, z której zbudowana jest Kleber Krisalp HP3, składa się z elastomerów funkcjonalnych. Dzięki nim droga hamowania na oblodzonej nawierzchni została skrócona o 1 m w porównaniu do poprzedniego modelu. Również osiągi na mokrej drodze zostały podwyższone o jedną klasę, a droga hamowania skrócona o 2,2 m. Kleber Krisalp HP3 gwarantuje spokojną i pewną jazdę przez całą zimę. A do tego jest cicha i komfortowa.

Informacje dodatkowe

Waga 10,20 kg
Stan

Nowy

Typ opony

Sezon

Marka

Model

KRISALP HP3

Średnica opony

R17

Szerokość opony

215

Profil opony

50

Indeks prędkości

H-210KMH

Indeks nośności

95

Opór toczenia

C

Hałas zewnętrzny

1

Poziom hałasu

Klasa

MIDDLE

Liczba opon w ofercie

1 szt.

Kod producenta

237241

EAN

3528702372418

Homologacja UE