Opona LETNIA FULDA L225/45 R17 SPORTCONTROL 2 94Y XL FP

363,29 

Czas wysyłki 1-2 dni robocze

Na stanie

Kategorie: , ,
Loading...

Opis

Fulda SportControl 2 – sportowa jazda w każdych warunkach

Fulda SportControl 2 to opona letnia UHP (Ultra High Performance) przeznaczona do sportowych samochodów osobowych i pojazdów o podwyższonych parametrach mocy. Pozwala cieszyć się krótszą drogą hamowania na suchych nawierzchniach i doskonałą kontrolą na mokrym podłożu, ograniczając przy tym zużycie paliwa.

Specjalnie opracowana struktura bieżnika zapewnia równomierny rozkład nacisku, co optymalizuje powierzchnię kontaktową opony z drogą. Większy obszar stykowy to lepsza przyczepność i krótsza droga hamowania na suchych nawierzchniach.

Rowkowanie bieżnika opony, wykonane w technologii „Multiple AquaFlow”, wspomaga wydajne odprowadzanie wody z obszaru powierzchni kontaktowej, minimalizując ryzyko wystąpienia poślizgu hydrodynamicznego. Mieszanka gumy bieżnika z dodatkiem krzemionki zwiększa przyczepność w deszczowych warunkach, wspierając dynamikę jazdy.

Szerokie i usztywnione barki opony zmniejszają odkształcenia bieżnika, gwarantując tym samym zwiększoną precyzję prowadzenia oraz stabilność toru jazdy na zakrętach.

Lekka aerodynamiczna konstrukcja i specjalnie dobrana mieszanka pomaga ograniczać straty energii, poprawiając tym samym efektywność paliwową opony. Dodatkowo zoptymalizowany kontakt z podłożem zapobiega nierównomiernemu zużywaniu się bieżnika, wydłużając jego żywotność oraz czas użytkowania.

Fulda SportControl 2 to opona wspierana niemiecką technologią, lokująca się w bardzo korzystnym przedziale cenowym dzięki czemu oferuje bezkonkurencyjną relację jakości do ceny. Doskonale sprawdzi się w autach o większej mocy, oferując wysoką wydajność przy pełnym bezpieczeństwie jazdy.

Etykieta unijna opon SportControl 2 225/45 R17 czyli ocena hamowania, hałasu i spalania

Etykieta UE zawiera najważniejsze informacje o parametrach bezpieczeństwa, komfortu i ekonomiki jazdy. Wprowadzony w 2012 roku system oznaczeń pozwala z łatwością porównać opony pod względem generowanego podczas pracy hałasu, oporów toczenia oraz przyczepności na mokrej nawierzchni. Zobacz jak prezentują się oceny opon Fulda SportControl 2 225/45R17 94Y na etykiecie unijnej.

Spalanie paliwa – ocena C

Ekonomika jazdy związana jest z oporami toczenia jakimi cechuje się dany model. Wpływ na to może mieć konstrukcja bieżnika, typ użytej mieszanki czy masa opony. Ogumienie klasyfikuje się w jednej z siedmiu klas – nota „A” zarezerwowana jest dla bieżników o najniższych oporach toczenia, podczas gdy ocenę „G” otrzymują modele najmniej ekonomiczne. Taką samą ocenę – „C” na etykiecie unijnej w kategorii „spalanie paliwa” uzyskało jeszcze 277 innych produktów spełniających kryteria – opony letnie (sezon), 17 cali (średnica) oraz średnia (klasa).

Hamowanie na mokrym – ocena B

Etykieta unijna dołączona do opony zawiera m. in. informację o drodze hamowania na mokrej nawierzchni. To dla kierowców często decydujący parametr przy wyborze ogumienia do codziennej jazdy. Parametr ten wyrażany jest w skali od A do G, gdzie A oznacza najkrótszą drogę hamowania, przy czym kategorie D i G pozostają puste. Warto przyjrzeć się tym danym, ponieważ między modelem z początku i końca skali różnica w drodze hamowania na mokrej jezdni wynosi aż 18 metrów (przy prędkości wynoszącej 80 km/h). Identyczną notę – „B” na etykiecie unijnej w kategorii „przyczepność na mokrej nawierzchni” uzyskał jeszcze 1 produkt spełniający wytyczne – opony Fulda (producent), letnie (sezon) oraz 225/45 R17 (rozmiar).

Hałas na zewnątrz – 70 dB

Etykieta unijna (hałas zewnętrzny) w porównaniu do pozostałych parametrów nie przewiduje nadawania klas odpowiadających literom alfabetu. W tym przypadku mamy do czynienia z systemem umieszczania 3 fal i wyniku pomiaru hałasu w dB. Decyzja o umieszczeniu akurat tego parametru wynika z realizacji przez UE polityki ochrony środowiska – warto pamiętać, że mierzona jest tu wartość hałasu zewnętrznego emitowanego przez opony, a nie tego słyszanego w kabinie pojazdu, co często ma kluczowe znaczenie dla kierowców. Wynik „70 dB” na etykiecie unijnej w kategorii „hałas zewnętrzny” uzyskało jeszcze 9 innych produktów spełniających kryteria – opony SportControl 2 (model) oraz 17 cali (średnica).

Informacje dodatkowe

Waga 8,85 kg
Stan

Nowy

Typ opony

Sezon

Marka

Model

SPORT CONTROL 2

Średnica opony

R17

Szerokość opony

225

Profil opony

45

Indeks prędkości

Y-300KMH

Indeks nośności

94

Opór toczenia

C

Hałas zewnętrzny

2

Poziom hałasu

Klasa

MIDDLE

Liczba opon w ofercie

1 szt.

Kod producenta

577477

EAN

4038526036032

Homologacja UE