Opona LETNIA FULDA L195/60 R15 ECOCONTROL HP 88H..,

296,71 

Czas wysyłki 1-2 dni robocze

Na stanie

Kategorie: , ,
Loading...

Opis

Opona letnia klasy średniej FULDA EcoControl została opracowana z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa kierowców przy jednoczesnej redukcji kosztów eksploatacji pojazdu. Przeznaczona do samochodów osobowych kompaktowych. Opony EcoControl zapewniają bardzo dobrą przyczepność zarówno na mokrej jak i suchej nawierzchni.

Wyższe bezpieczeństwo jazdy

Asymetryczny bieżnik pozwala zredukować opory toczenia i zmniejszyć spalanie, a profilowane rowki gwarantują wysoką odporność opony na zjawisko aquaplaningu. Dzięki temu opona FULDA EcoControl zapewnia najwyższe bezpieczeństwo podczas jazdy, jednocześnie pozwalając zredukować koszty eksploatacyjne pojazdu.

Lepsze osiągi na mokrej nawierzchni

Dzięki zastosowaniu unowocześnionej mieszanki gumowej z dodatkiem krzemionki, o niskiej emisji ciepła, udało się skrócić drogę hamowania na mokrej nawierzchni oraz poprawić kontakt opony z podłożem, polepszając tym prowadzenie pojazdu na zakrętach oraz wydłużenie żywotności opony.

Zaprojektowana, aby zapewnić to, co najlepsze: wysoką wydajność, oszczędność paliwa i doskonały przebieg.

Optymalna kontrola na mokrych i suchych drogach
Powierzchnia styku o kwadratowym kształcie. Nowy kształt wnętrza opony, jej wysoka sztywność oraz powierzchnia styku zapewniają większą precyzję i lepszą kontrolę nad pojazdem zarówno na mokrych, jak i suchych drogach.

Trwałe opony zapewniające doskonałe przebiegi
Duża głębokość bieżnika. Bieżnik pogłębiony dzięki dłuższym żebrom umożliwia kontakt większej ilości gumy z podłożem, dzięki czemu wydłuża żywotność opon.

Niskie zużycie paliwa
Zoptymalizowany skład opony. Wyjątkowe połączenie pierwiastków chemicznych i elementów konstrukcyjnych zastosowanych w oponie pozwala ograniczyć utratę energii.

Etykieta unijna opon EcoControl HP 195/60 R15 czyli ocena spalania, hałasu i hamowania

Etykieta unijna na oponach ułatwia szybkie zapoznanie się z podstawowymi osiągami poszczególnych modeli i ich porównanie z innymi. Wyglądem etykieta przypomina te znane ze sprzętu AGD/RTV i informuje o poziomie oporów toczenia, przyczepności na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego emitowanego przez opony. Za pierwsze dwa parametry opony mogą otrzymać klasy od A do G (z tym, że D nie jest przyznawana), a za trzeci maksymalnie 3 fale obok których w decybelach przedstawiony jest wynik pomiaru emitowanego hałasu. Zobacz jak prezentują się oceny opon Fulda EcoControl HP 195/60R15 88H na etykiecie unijnej.

Spalanie paliwa – ocena E

Informacja o spalaniu paliwa zawarta na unijnej etykiecie dołączonej do opony jest ważna dla wszystkich, którym zależy na ekonomicznej jeździe, a także ochronie środowiska. To prosta zależność – im niższe opory toczenia, tym samochód spala mniej paliwa, a tym samym emituje do atmosfery mniejszą ilość szkodliwych spalin. Dane dotyczące spalania przedstawiane są za pomocą piktogramu i zakresu klas od A do G, gdzie klasa A oznacza największą ekonomiczność paliwową, a G – najmniejszą. Taką samą ocenę – „E” na etykiecie unijnej w kategorii „spalanie paliwa” uzyskało jeszcze 5 innych produktów spełniających kryteria – opony Fulda (producent), letnie (sezon) oraz 195/60 R15 (rozmiar).

Hamowanie na mokrym – ocena B

Przyczepność na mokrej nawierzchni określa długość drogi hamowania i bezpieczeństwo jazdy po jezdni pokrytej wodą. Tu również stosuje się skalę siedmiostopniową, w której najwyższe osiągi nagradzane są klasą „A”, a kolejne litery od „B” do „G” oznaczają coraz słabsze zachowanie na mokrej drodze. Identyczną notę – „B” na etykiecie unijnej w kategorii „przyczepność na mokrej nawierzchni” uzyskało jeszcze 41 innych produktów spełniających wytyczne – opony 195/60 R15 (rozmiar) oraz letnie (sezon).

Hałas na zewnątrz – 70 dB

Natężenie hałasu podczas pracy opony oznaczane jest wartością liczbową podaną w decybelach (dB) oraz graficznym znakiem z jedną falą (hałas co najmniej 3 dB poniżej limitu UE), dwoma falami (hałas na poziomie równym lub niższym maksymalnie o 3dB od limitu UE) oraz trzema falami (natężenie powyżej limitu unijnego). Wynik „70 dB” na etykiecie unijnej w kategorii „hałas zewnętrzny” uzyskało jeszcze 6 innych produktów spełniających kryteria – opony EcoControl HP (model) oraz 15 cali (średnica).

 

Jeżeli cenisz optymalne osiągi na suchej i mokrej nawierzchni, preferujesz spokojny styl jazdy, a w wyborze opon kierujesz się korzystną ceną, Fulda to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. To niemiecka marka opon słynąca z niezawodności i najlepszego stosunku jakości do ceny. Firma należy do oponiarskiego giganta – koncernu Goodyear zapewniającego jej dostęp do innowacyjnych technologii i nowoczesnych materiałów. Dzięki temu, jadąc na oponach Fulda możesz czuć się bezpiecznie niezależnie od pogody i rodzaju nawierzchni

Informacje dodatkowe

Waga 7,72 kg
Stan

Nowy

Typ opony

Sezon

Marka

Model

ECOCONTROL HP

Średnica opony

R15

Szerokość opony

195

Profil opony

60

Indeks prędkości

H-210KMH

Indeks nośności

88

Opór toczenia

E

Hałas zewnętrzny

2

Poziom hałasu

Klasa

MIDDLE

Liczba opon w ofercie

1 szt.

Kod producenta

578815

EAN

4038526044273

Homologacja UE