Opona LETNIA FULDA L175/65 R14 ECOCONTROL 82T,

214,91 

Czas wysyłki 1-2 dni robocze

Na stanie

Kategorie: , , ,
Loading...

Opis

Opona letnia klasy średniej FULDA EcoControl została opracowana z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa kierowców przy jednoczesnej redukcji kosztów eksploatacji pojazdu. Przeznaczona do samochodów osobowych kompaktowych. Opony EcoControl zapewniają bardzo dobrą przyczepność zarówno na mokrej jak i suchej nawierzchni.

Wyższe bezpieczeństwo jazdy

Asymetryczny bieżnik pozwala zredukować opory toczenia i zmniejszyć spalanie, a profilowane rowki gwarantują wysoką odporność opony na zjawisko aquaplaningu. Dzięki temu opona FULDA EcoControl zapewnia najwyższe bezpieczeństwo podczas jazdy, jednocześnie pozwalając zredukować koszty eksploatacyjne pojazdu.

Lepsze osiągi na mokrej nawierzchni

Dzięki zastosowaniu unowocześnionej mieszanki gumowej z dodatkiem krzemionki, o niskiej emisji ciepła, udało się skrócić drogę hamowania na mokrej nawierzchni oraz poprawić kontakt opony z podłożem, polepszając tym prowadzenie pojazdu na zakrętach oraz wydłużenie żywotności opony.

Etykieta unijna opon EcoControl 175/65 R14 czyli ocena spalania, hałasu i hamowania

Etykieta unijna na oponach ułatwia szybkie zapoznanie się z podstawowymi osiągami poszczególnych modeli i ich porównanie z innymi. Wyglądem etykieta przypomina te znane ze sprzętu AGD/RTV i informuje o poziomie oporów toczenia, przyczepności na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego emitowanego przez opony. Za pierwsze dwa parametry opony mogą otrzymać klasy od A do G (z tym, że D nie jest przyznawana), a za trzeci maksymalnie 3 fale obok których w decybelach przedstawiony jest wynik pomiaru emitowanego hałasu. Zobacz jak prezentują się oceny opon Fulda EcoControl 175/65R14 82T na etykiecie unijnej.

Spalanie paliwa – ocena E

Informacje o spalaniu paliwa umieszczane są na etykietach dołączanych do opon i prezentowane w formie piktogramu oraz klas od A do G, gdzie klasa A oznacza największą ekonomiczność paliwową. Jest to ważna informacja, ponieważ im mniejsze opory toczenia, tym samochód ma mniejsze spalania i jest bardziej ekonomiczny w eksploatacji. To także ważna informacja dla wszystkich, którzy dbają o środowisko naturalne – większa ekonomiczność paliwowa oznacza, że do atmosfery trafi mniej szkodliwych spalin. Taką samą ocenę – „E” na etykiecie unijnej w kategorii „spalanie paliwa” uzyskało jeszcze 12 innych produktów spełniających kryteria – opony EcoControl (model) oraz 14 cali (średnica).

Hamowanie na mokrym – ocena C

Przyczepność na mokrej nawierzchni to zdolność zachowania kontaktu opony z pokrytą wodą jezdnią. Najkrótszą drogą hamowania cechuje się ogumienie zaliczane do klasy „A”. Najsłabsze parametry pod tym względem mają modele z notą „F” (w przypadku aut osobowych) lub „G” (dla pozostałych pojazdów). Identyczną notę – „C” na etykiecie unijnej w kategorii „przyczepność na mokrej nawierzchni” uzyskało jeszcze 56 innych produktów spełniających wytyczne – opony 175/65 R14 (rozmiar) oraz letnie (sezon).

Hałas na zewnątrz – 70 dB

Natężenie hałasu podczas pracy opony oznaczane jest wartością liczbową podaną w decybelach (dB) oraz graficznym znakiem z jedną falą (hałas co najmniej 3 dB poniżej limitu UE), dwoma falami (hałas na poziomie równym lub niższym maksymalnie o 3dB od limitu UE) oraz trzema falami (natężenie powyżej limitu unijnego). Wynik „70 dB” na etykiecie unijnej w kategorii „hałas zewnętrzny” uzyskały jeszcze 63 inne produkty spełniające kryteria – opony letnie (sezon), 14 cali (średnica) oraz średnia (klasa).

 

Informacje dodatkowe

Waga 6,18 kg
Stan

Nowy

Typ opony

Sezon

Marka

Model

ECOCONTROL

Średnica

R14

Szerokość opony

175

Profil opony

65

Indeks prędkości

T-190KMH

Indeks nośności

82

Opór toczenia

E

Hałas zewnętrzny

2

Poziom hałasu

Klasa

MIDDLE

Liczba opon w ofercie

1 szt.

Kod producenta

577421

EAN

4038526032065

Homologacja UE