Opona ZIMOWA BARUM Z185/60 R15 POLARIS 5 84T

239,83 

Czas wysyłki 1-2 dni robocze

Na stanie

Kategorie: , , ,
Loading...

Opis

Barum Polaris 5 to model opon zimowych, który został wprowadzony na rynek motoryzacyjny jako następca modelu Barum Polaris 3.

Ogumienie to zostało wyprodukowane przez znany koncern Continental, a do jego najważniejszych cech zalicza się bezpieczne parametry jazdy, przystępną cenę oraz długi okres niezawodnej eksploatacji.

Bieżnik tego modelu ściera się bardzo powoli, więc opona wystarczy na wiele sezonów. Bardzo dobra przyczepność do mokrej i śliskiej drogi to z kolei ważny atut, dzięki któremu opony Barum Polaris 5 zapewniają wysoki komfort i bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu.

Pomimo, że produkt ten zalicza się do klasy ekonomicznej, zapewnia on bardzo dobre parametry jezdne w mieście w warunkach zimowych o zróżnicowanym stopniu trudności i uciążliwości.

Podczas przeprowadzanych testów tej opony, eksperci zwrócili uwagę na bardzo dobrą przyczepność i stosunkowo krótką drogę hamowania w warunkach zimowych.

W oponach Barum Polaris 5 wykorzystano mieszankę gumy z dodatkiem krzemionki. Dzięki temu opona zachowuje optymalną miękkość i skutecznie tłumi nierówności oraz pracuje cicho nawet podczas jazdy z dużą prędkością. Ogumienie jest odporne na ścieranie oraz na zmienne temperatury otoczenia.

Eksperci z branży motoryzacyjnej oraz zwykli użytkownicy opon Barum Polaris 5 cenią sobie w tym modelu również niskie opory toczenia, które sprawiają, że pojazd zużywa mniej paliwa i generuje mniej spalin, które są szkodliwe dla środowiska naturalnego.

Kierunkowy bieżnik z trójwymiarowymi nacięciami to kolejny ważny element, który poprawia przyczepność i sprawia, że opona wgryza się w śnieg. Układ kanalików i rowków z kolei doskonale odprowadza wodę i błoto pośniegowe spod powierzchni opony.

Informacje dodatkowe

Waga 7,10 kg
Stan

Nowy

Typ opony

Sezon

Marka

Model

POLARIS 5

Średnica

R15

Szerokość opony

185

Profil opony

60

Indeks prędkości

T-190KMH

Indeks nośności

84

Opór toczenia

E

Hałas zewnętrzny

2

Poziom hałasu

Klasa

BUDGET

Liczba opon w ofercie

1 szt.

Kod producenta

15413230000

EAN

4024063000582

Homologacja UE