Opona LETNIA MICHELIN L205/60 R16 ENERGY SAVER+ 92W MO

766,24 

Czas wysyłki 1-2 dni robocze

Na stanie

Kategorie: , ,
Loading...

Opis

Michelin Energy Saver+ to opony letnie wyprodukowane z myślą o samochodach osobowych klasy średniej (autach miejskich, rodzinnych sedanach czy kombi oraz minivanach). Prezentowane opony pozycjonowane są w klasie premium (korzystają z najnowszych rozwiązań technologicznych). Wyposażone zostały w asymetryczny bieżnik doskonale sprawujący się na suchej i mokrej nawierzchni. Ich zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa przy jednoczesnej odporności na zużycie i redukcji poziomu spalania paliwa przez samochód.

W oponach Michelin Energy Saver+ zastosowano technologię o nazwie Eco’n’Grip – w mieszance gumowej produktu znajdują się wzmocnione cząsteczki, które ograniczają nagrzewanie się opony. W efekcie jest ona bardziej odporna na zużycie i ma mniejsze opory toczenia. Efektywność energetyczną dodatkowo podnosi warstwa polimerów w gumie znajdującej się pod bieżnikiem. W porównaniu do poprzednika (Energy Saver bez „plusa”) model ma 10% większą powierzchnię kontaktu z podłożem, co przekłada się na doskonałą przyczepność.

O najwyżej jakości modelu Energy Saver+ świadczą setki pozytywnych opinii użytkowników oraz doskonałe parametry na etykietach: za opory toczenia w zależności od rozmiaru opona otrzymała klasy B lub C, za hamowanie na mokrej nawierzchni A lub B, a pomiar hałasu zewnętrznego wykazał niski poziom emisji na poziomie 68-70 dB.

Informacje dodatkowe

Waga 9,00 kg
Stan

Nowy

Typ opony

Sezon

Marka

Model

ENERGY SAVER

Średnica opony

R16

Szerokość opony

205

Profil opony

60

Indeks prędkości

W-270KMH

Indeks nośności

92

Opór toczenia

B

Hałas zewnętrzny

2

Poziom hałasu

Klasa

PREMIUM

Liczba opon w ofercie

1 szt.

Kod producenta

660259

EAN

3528706602597

Homologacja

Homologacja UE