Opona LETNIA GOOD-YEAR L215/60 R16 EFFIGRIP PERFORMANCE 95V

544,94 

Czas wysyłki 1-2 dni robocze

Na stanie

Kategorie: , , ,
Loading...

Opis

Asymetryczny bieżnik EfficientGrip Performance to mistrzostwo optymalizacji. Inżynierom udało się dokonać czegoś, co na zawsze wpisze ten model do annałów historii rynku oponiarskiego. Ale zanim model przejdzie do historii, minie jeszcze sporo czasu, bo chociaż premierę miał w 2013, Goodyear wciąż może pochwalić się wspaniałą sprzedażą. Liczba nowatorskich rozwiązań i drobnych „smaczków”, które czynią oponę tak fenomenalną, jest długa, ale wspomnieć trzeba o trzech głównych technologiach.

  • FuelSaving Technologia ta dotyczy bardzo pieczołowitego doboru surowców, które wchodzą w skład mieszanki gumowej, oraz nietypowego sposobu ich łączenia. Dzięki wytężonej pracy zespołu inżynierskiego udało się rozwinąć rozwiązanie do perfekcji, czego skutkiem są bardzo niskie opory toczenia, a w efekcie większa efektywność paliwowa. Plusy? Niższe rachunki na stacjach i bardziej ekologiczna jazda.
  • ActiveBraking Udana adaptacja technologii ActiveBraking pozwoliła tak znacząco skrócić drogę hamowania na mokrej nawierzchni, że większość rozmiarów otrzymała w tej kategorii ocenę „A”. Duża powierzchnia styku opon z nawierzchnią poprawiła również hamowanie na suchych drogach.
  • WearControl Niektórzy narzekają na opony z wysokiego segmentu, że chociaż istotnie gwarantują niezawodność na drogach, cechuje je niska żywotność. Czy tak jest rzeczywiście, trudno powiedzieć. Jeśli nawet, bieżnik EfficientGrip Performance stanowiłby wyjątek. Technologia WearControl znacząco wydłuża czas jego eksploatacji. Sekret tkwi w mozolnej, mrówczej pracy podczas tworzenia rozwiązań poprawiających przyczepność oraz zmniejszających opory toczenia. Celem było zadbanie o to, by nie wchodziły one sobie w drogę, ale też by uniknąć kompromisów, które obniżyłyby wartości obu parametrów.

Informacje dodatkowe

Waga 12,50 kg
Stan

Nowy

Typ opony

Sezon

Marka

Model

EFFICIENTGRIP PERFORMANCE

Średnica

R16

Szerokość opony

215

Profil opony

60

Indeks prędkości

V-240KMH

Indeks nośności

95

Opór toczenia

C

Hałas zewnętrzny

1

Poziom hałasu

Klasa

PREMIUM

Liczba opon w ofercie

1 szt.

Kod producenta

528410

EAN

5452000654717

Homologacja UE